A je tu předtáborový výletek Velikonoční !!!

Po hrozně dlouhém  těšení se na své bobří kamarády jsme se konečně dočkali. Ve čtvrtek 8.4. jsme se vypravili směr Orlovy u Humpolce. Cesta neproběhla jako každá jiná, přihodily se docela „zábavnosti" (zasvěcení ví :-D, vy ostatní máte smůlu, měli jste jet s námi). Pak se před námi konečně objevil krásný pohled na kamennou chaloupku u lesa s obrovskou zahradou. Byla naše. 

Naskládali jsme se do svých světniček a nadlábli se výbornou polévkou. Venku jsme zjistili, že se zde ukrývají obří dřevěné šachy, se kterými se dá hrát i dáma. Ve večerních hodinách nás konečně dohonili i ostatní v čele s Jirkou (to jsou ale šneci co)? 
    V pátek jsme se vypravili na výlet do nedaleké Lipnice. Počasí nám přálo, a tak cesta pěkně utíkala. Přes louky a přes lesy doťapkali jsme až k hradu, který byl bohužel uzavřen (o Velikonocích !!) a tak jsme ho mohli shlédnout pouze zvenčí, ale i tak byl pěkný. Také jsme byli v muzeu Jaroslava Haška. Vydali jsme se i do lomů, kde byly do skály vytesány části obličeje: ucho, ústa a oči. Po náročném výletě jsme se nacpali špagetami a den jsme zakončili super soutěžkami od naší Haňule - opylování květin a prolézání žebříku :-)) třeba !!
    Sobotní ráno bylo stejně slunečné a nádherné jako všechna ostatní. Zahráli jsme obrovskou úkolovou soutěž v lese (jako přines šišku z jabloně) a nasbírali dříví na táborák. Odpoledne nás Blanička naučila zdobit perníčky a vyrábět kytičky a motýlky z papíru. Moc nám to šlo a byla to zábava. Večer si někteří opekli, jiní připekli buřty a zazpívali si s kytarou, protože přijel náš nový kamarád Pepa (José).
    Následující dopoledne bylo v duchu malování kraslic, vyrábění Velikonočních přání a samozřejmě (pro některé bohužel) pletení pomlázek. 
    Co se asi dělo v chaloupce na velikonoční pondělí ?? Předpokládám, že si to dovedete dost dobře představit - bobřice byly samozřejmě v pondělí vymrskány, aby neuschly. Vyhodnotily se soutěžky za celý pobyt a rozdaly odměny. Po pečlivém úklidu se mohlo se smutečkem v očích jet domů. 
Doufám, že jste si to všichni užili alespoň, tak jako já. Tak zase někdy příště, třeba na naší základně ...
            
               Pápá Jana

14.07.2009