Hurá - první stavěčka s Bobry !!!

V pátek jsme se sešli s Jirkou v Praze a vyrazili jsme do Zruče nad Sázavou, kde jsme připravovali důležité věci na tábor, aby všechno fungovalo jak má být. 

 V sobotu jsme ráno vstávali časně (už kolem 10 hodiny - J), všichni do pracovního !!! a vyrazili jsme do práce. Dopoledne jsme kontrolovali stany a zašívali díry a záplatovali (od toho je název této akce – „záplatovaná") a rozbalovali a zabalovali a nosili a pohazovali vyhazovali atd. apod. a odpoledne za odměnu jsme se byli podívat na táborovou louku, kde bylo plno sněhu (což mi chytře ani nepřipadlo divné, neboť tam sněžilo skoro celou noc). Louka byla krásně bílá, pokrytá sněhovou pokrývkou a Kubovi to nedalo a  jakožto statný a silný mládenec se hned pustil do práce a ze střechy hlavní budovy na louce shazoval sníh a když jsem to viděl, nechtěl jsem se nechat zahanbit a také jsem přidal svou bezvýznamnou ruku k dílu, ale Kuba udělal větší kus práce (no a co – je taky větší…). Navečer jsme se odebrali do restaurace, kde jsme papkali a vůbec se občerstvovali a Radek hrál na kytaru, takže jsme i zpívali. Byla to opravdu dost dobrá sobota.

V neděli odpoledne jsme dodělali načatou práci, sbalili se a uklidili vše potřebné a šup domů. Holky poněkud sedřené - jak je vidět na přiložených fotkách - užili si šitího a zašíváního až dost, ale byly s prací spokojeny. I Jirka chvíli byl u šicího stroje a moc mu to tam nesedlo, jo šítí je spíš na holkách, ale kluci taky přidali ruku k dílu a odvedli skvělý kus práce. A první stavěčka utekla s Bobry jak voda a vůbec se mi nechtělo domů, bylo to super a ani nějak nevadilo, že se pracovalo.... Fakt !!

Váš stálý dopisovatel Roman Buriánek J 

20.03.2006