Tak konečně středa

odpoledne a my jsme se sešli na Hlavním nádraží a vyrazili směr Ústí nad Labem. Došli jsme na skautskou základnu hned u Zoologické zahrady. Ubytovali jsme se a nejednou přišla Hanka a přinesla dopis. Dopis napsaný Bilbem Pytlíkem,

který nám řekl, že se po východu slunce máme vydat do Roklinky a tam se dozvíme, co máme dělat s prstenem, který byl k dopisu přiložen. Proto jsme se rozdělili do dvou společenství, v obou byli 4 hobiti, elfové, lidé, trpaslík a čaroděj. Potom jsme šli spát a čerpat síly na náročnou cestu druhý den. Dostali jsme mapu Středozemě abychom věděli,kudy se vydat do Roklinky.
Tak jsme se po snídani sbalili a vydali se na cestu. To vám byla štreka!!! Šli jsme po žluté značce a pořád do kopce, a furt a furt a furt ... nemělo to konce! Už jsme mysleli, že to snad nevyfuníme, ale protože jsme bobři dobří, tak se nám to samozřejmě povedlo :-) Cesta z Kraje (Hobitín), kde jsme začali, do Roklinky vedla přes Komáří močály. Museli jsme je překonat. Každé společenství zvlášť. Úspěšnější bylo druhé společenství, překonalo močály rychleji. Tím pádem jsme se dostali do Roklinky. Elfové, kteří zde žijí nám řekli, že v prstenu je uloženo veškeré zlo a musí být zničen tam, kde byl ukován. V hoře osudu - v Mordoru !!!! Čekala nás tedy ještě dlouuuhá cesta.Večer půlka vyráběla s Veronikou  obrázky v podzimní duchu a druhá polovina hrála s Jirkou, Filipem a Fandou velkou strategickou hru Expanze!! Opravdu šlo o hodně a hra se protáhla do nočních hodin!
Třetí den byl velmi zábavný. Čekala nás totiž návštěva Zoo. Viděli jsme tuleně, lachtany, tapíra, slony….ale bobry tam neměli  To je tedy pořádný nedostatek!!  Po ZOO jsme hledali odpovědi na otázky a ten, komu se podařilo odpovědět nejsprávněji, získal sladkou odměnu    
Večer nás čekal další úkol v putování do Mordoru a to překonat pavučinu pavoučice Oduly. Všem se to podařilo a naše putování mohlo pokračovat!!
V sobotu jsme se opět vydali na výlet do okolí. A to na hrad Střekov. Zase jsme se šplhali do kopce ale stálo to za to ! Z Hradní věže byl nádherný výhled. Na hradě jsme vyšlápli víc jak 102 schodů, představte si to !! Taky jsme museli splnit další úkol – překonat Brány Morie – trpasličích dolů. Čekala nás rozluštit šifra, která zněla – ŘEKNI PŘÍTEL A VEJDI. Teprve až celé společenství vykřiklo přítel, tak byla brána otevřena. Z hradu jsme zamířili rovnou do bazénku, kde jsme se pořádně vyblbli :-) Po tak náročném dni se nám krásně spinkalo :-) 
A byla tu neděle a před námi velký úkol dojít do Mordoru a zničit prsten. Tak jsme se vypravili na cestu. Měli jsme prsten zakopat, jenomže náš úkol byl ztížen skřetem, který nám prsten ukradl ! Nakonec jsme skřeta chytli a prsten zničili!!! Úkol splněn !!
A my se vrátili zase domů plni nových zážitků! 
Vaše Hanka :-) Těším se na vás v listopadu v Kolíně !!!!

15.11.2010