Poslední velká letošní akcička s dětmi

nás zavedla do klidné hájenky Černé Lesy u Brtnice.
Naše výprava se seskupila na autobusovém nádraží, cesta  byla dlouhá a některé z nás to i uspalo… Po vyložení věcí v Brtnici jsme všichni jsme vyrazili na místečko našeho krásného pobytu … 2 kilometry za Brtnicí ale došli jsme tam….

Podle mně ale jen díky tomu, že jeden zdejší hodný pán nám nabídl, že by nám do hájenky odvezl batohy. S díky jsme přijali, protože cesta byla kopcovitá a docela neupravená.
 Konečně  hájenka !! Po shlédnutí stavení jsme se shodli, že nám se tu bude líbit a užijem si to, což se taky potvrdilo !!! Ubytovali jsme se a šli připravit večeři. Pak vycídit zoubky i tesáky a šli na kutě. Skončil první den, bylo také docela pozdě.
 Na druhý den byla připraven „malý výletek“ na zříceninu Rokštejn, tady jsme se nasvačili a podívali se z výšky na okolí. Obě cesty byly pohodový, protože jsme šli lesem,,podél potoka a ten jsme taky musely přejít po můstku - tady byla sranda byl totiž z klád a houpal se… Docela pomrzlí jsme se navrátili do hájenky a šli na teplý čajíček a večeři – docela se to po 16ti kilometrech hodilo !! Po večeři se vyrábělo - vánoční ozdoby z polotovarů obmotané bavlnkou a děti si přitom užily i dost legrace ale také zkusily, jakou mají trpělivost. Pak už nás čekal náš milovaný spacáček,  kam jsme se těšili a kde nám je nejlíp.
 V neděli se vstávalo maličko později, ale stejně jsme vyšli na další výletek po okolí. Náš cíl bylo místo, kde dříve stála Strážní věž, protože kolem vrcholku, kde jsme přebývali, byl  příkop a val.. tady jsme si uspořádali malé posezení s opékáním buřtíků a zahřátí od ohníčku. Po jenom asi 7 kilometrech přišly různé hry a výroba ozdůbek a přáníček z koření. A skončil poslední den na výletku.
 Poslední ráno a den odjezdu bylo ve znamení balení a uklízení místností a přípravy pro další lidičky, kteří nás tu budou následovat a zajedou na toto velmi klidné místečko s možností výletku do okolní přírody. Tento výletek se zdařil a všichni jsme si ho užili, byl to další příjemně stráveny víkend s dětmi…..těším se na další protože to je ta pravá relaxace od školy, povinností a dalších podobných věcí..      
S pozdravem váš Bobří bratr Fanoušátko

28.11.2008