Na listopadovou výpravu

 se Bobři tentokrát vydali do Nové Paky. Došli jsme do DDM Stonožka a pan správce nám ukázal místnost, kde budeme spát. Při pohledu na palandy se nám rozzářily oči. Ovšem naší radost  vzápětí zkazili vedoucí, kteří řekli, že budeme muset spát na dolních postelích. Nakonec jsme uznali, že mají pravdu, protože skutálet se v noci na zem z víc jak metrové výšky, by asi nebylo nic příjemného. :-)

Celý výletek se nesl ve fotbalovém duchu. Už  při příchodu jsme objevili na chodbě stolní fotbálek. Fandovi se podařilo sehnat míček a turnaj mohl začít. Přirozeně jsme se rozdělili na dvě družstva – Sparta a Slávie. Máťa jediný nevěděl, k jaké skupině se přiklonit, tak prostě fandil tomu, kdo zrovna vyhrával. V sobotu jsme vyrazili na výlet k Sýkornickým vodopádům. Bylo nám slíbeno, že půjdeme jenom kousek. A zase jsme si naběhli ! To vám byla štreka ! Nejprve jsme mapu svěřili malému Honzíkovi a šli jsme přesně podle plánu. Jen já s Jirkou jsme měli nějaký ten spor jestli to, co je před námi je rybník nebo továrna. Nakonec ostatní došli k závěru, že neumíme rozeznávat tvary věcí. Ale to pochopí jen ti, co na výletě byli. No, abych to nezamluvila. Následně se vedení se ujal velkej Honza a už se to vezlo! Bylo nám divné, že jdeme nějak dlouho, pak jsme potkali paní se psem a ta nás poslala zpátky po zelené! My šli asi 3 km na opačnou stranu! Představte si to!! Naše bobří unavené tlapky tohle neslyšely rády. Tak jsme si cestu krátili slovní koupanou (vidíte, zase fotbal). Co nás hnalo rychle zpátky, byla vidina ohňostroje a rozsvícení vánočního stromečku, které se ten den konalo na náměstí. A stihli jsme to úplně přesně! Viděli jsme všechno – ohňostroj, světelné gejzíry, stromeček, vánoční trhy... Dýchla na nás pravá vánoční atmosféra.
    Večer jsme si za pomoci Verči a Blanky vyrobili bambulky na čepice. Ti nejšikovnější zvládli dokonce různobarevné a užilo se přitom spousta srandy. Hlavně Jirka měl o zábavu postaráno, když neustále někomu rozmotával zašmodrchané bavlnky :-)
    Na neděli pro nás byla připravena velká hra Lesní tajemství. V lese byly poschovávány lístečky a my museli rozluštit, co je na nich napsáno. Byly to všelijaké hudební nástroje. Když se nám podařilo všechny přečíst, tak jsme ještě museli dát dohromady tajenku. Samozřejmě soutěžily dvě družstva proti sobě (Sparta:Slavie, jak jinak). A že neuhodnete kdo zvítězil? No přece Sparta! To je jasný.  :-)
Na vítěze čekala sladká perníková odměna a nějaký ten diplomek. Ani poražení neodešli s prázdnou a perníkového čerta nebo Mikuláše si nakonec odnesl každý.
Výlet se náramně vydařil a já se už teď nemůžu dočkat další  akce.

Vaše Haňulilinda :-)

06.12.2009