BOBŘÍ Jablonec

Konečně přišly podzimní prázdniny a my jsme mohli vyrazit !! - tentokrát do Jablonce nad Nisou. Ubytovali jsme se a hned jsme vyrazili malinko se porozhlédnout po okolí. Došli jsme k vodní  nádrži  Mšeno. Přestože bylo asi 5°C Filip s Ondrou se rozběhli k vodě, začali odhazovat kusy oblečení a chtěli se jít koupat ! No - naštěstí si to včas rozmysleli a my mohli pokračovat... Cestou jsme si ještě zahráli si naši už tradiční hru na „smradlavý vejce."

Poté zpátky do DDM Vikýř, kde už nám Blanka s Jančou uvařily mňamku.
Druhý den jsme naplánovali pěší výlet do Tanvaldu. Až vám příště bude nějaký jablonecký průvodce tvrdit něco o mírné procházce,  ani za mák mu nevěřte !! To jsme si dali. Byl to skorem výstup na Mount Everest.  A přes mlhu nebylo ani vidět, kde kopec končí. Cestu nám alespoň trochu krátila Kristýna, která nám dávala lekce moldavštiny (moldavsky se prý Fanda Novák řekne „Amiždat Ozi" a Hanka zase „Akinka" – to jste nevěděli, co ??). Druhá půlka cesty byla ale ještě o fous dobrodružnější ! Už sice ne do kopce, ale za to samej kámen (ke kamenům se ještě vrátím na konci vyprávění !!!). Jak ale víte, bobři jsou zvířátka statečná a tak to všechno hravě zvládla ! Zpáteční cestu nás už odvezl vláček, takže bolavé nožky si hezky odpočinuly. Večer jsme si pak, kdo chtěl, vyrobil zvířátko s pohyblivýma očičkama, abychom si z výletku taky odvezli nějaký vlastní výrobek. No a už byl večer a my šli na kutě.
V pátek za námi dorazil taky Jiřík a výprava byla konečně v plném počtu! A šly se pouštět draci ! Jenomže počasí nám nepřálo, na stromech se nepohnul ani lístek, tak jsme běhali, aby se vůbec draci odlepili od země, ale moc se jim lítat nechtělo. Zato jak my jsme potom v bazénku lítali na tobogánech – dokonce dva tam byly – červenej a žlutej !! To byly panečku jízdy !! Soutěž o nejlepší výraz na tobogánu rozhodně vyhrála malá Kája, která se vždycky tak hezky culila:-) A u večeře jsme se taky docela pobavili. Nejprve Máťa zavedl nový bobří vynález  - čaj se solí a pak se Péťa už třetí den sháněl po kečupu (evidentně kečup jí naprosto ke všemu :-))
V sobotu jsme se vypravili do Zoo v nedalekém Liberci. To víte, že mezi Jabloncem a Libercem jezdí tramvaj ?? No fakt ! Honzík nám to taky nevěřil, ale nakonec jsme ho přesvědčili. V Zoo jsme viděli spoustu zvířátek, dokonce jsme stihli i cvičení lachtanů a dozvěděli jsme se od ošetřovatele spoustu zajímavostí – třeba, že lachtani snědí 30kg ryb denně! Nezapomněli jsme navštívit také stánek s občerstvením, ve kterém si Kubík pořídil moc hezkou ozdobu z hořčice na svůj batůžek :-) Pak jsme pokračovali až k bílým tygrům, kteří jsou raritou této Zoo. Jo a to vám ještě musím prásknout! Jirka neví jak vypadá panda červená! A taky tvrdil že samice od krále zvířat je levice! Asi by si měl doplnit nějaké ty znalosti.
A byla tu neděle. Bylo nám smutno, že už musíme domů, klidně bychom v bobří společnosti ještě nějaký ten den zůstali a už vůbec se nám nechtělo po prázdninách zpět do školy. Každý jsme na památku tohoto výletku dostali jeden originální diplomek, který nám velcí Bobři vymysleli.
Jo a slíbila jsem, že se na konci vypravování vrátím k těm kamenům. Když jsem si vybalovala doma věci, tak hádejte, co jsem nenašla ve svém batohu ! Jednu velkou megatěžkou dlažební kostku ! Nechci konkrétně jmenovat, ale moc dobře vím, kterej vtipálek v tom má prsty ! Však já mu to nějak oplatím!

Takže Bobřišťata - na konci listopadu ahoj v Nové Pace!!!
Vaše „Akinka" :-)

08.12.2009