Sněhová DRAKIÁDA ve Španělsku

Bobři už zase objevovali nový kus světa  a to konkrétně zemi fotbalu a toreadorů -  Španělsko. Ale abych nepředbíhal…

Už cestou do Jablonce nad Nisou ( to je ve Španělsku) nás překvapil sníh, který nebyl v plánu a tedy ani v pozvánce. Spěchali jsme rychle do DDM „Vikýř“, neboť byla strašná zima, ale po ubytování nás zahřála teplá polévka. Večer jsme se dali do výroby draků a drakařili a drakařili jak šílení, dokonce i ti, kteří měli z domova vlastní vznášedla !!
            Druhý den jsme ráno byli na procházce po okolí, kde naši chytří chlapečci - tj. Filip, David, Ondra - se patrně ze sněhu pomátli, neboť do něj skákali jak „ratlíci“ a vypadali pak docela zajímavě…  Po procházce jsme se napapkali, usušili a čekala nás „Španělská hra“, kde soutěžila dvě družstva,  jejichž jména si opravdu nepamatuji (byla španělská…). Kupodivu nevyhrál Jirkův tým, neboť Jirka byl indisponován ( ??? ) a vyhrál tým s Olinkou a Jakubem, kteří sypali odpovědi z rukávu ( pche…).  Jako odměna byla pravá „Španělská kobliha“ a pak hurá do bazénu, kde byl super tobogán, divoká řeka a jiné zajímavé věci a i zranění jsme neunikli, neboť Honza Zamazal si v bazénu zakrvavěl koleno - asi potkal pirani nebo co. Po bazénu nás  čekaly výborné zapékané brambory ( organizoval Jirka…). Když už jsme se chystali ke spánku, najednou telefon - Olí se nám vrátila - jupííí jupííí !!! - neboť jí ujel autobus, takže jela až ráno. 
Poslední den jsme se byli ještě trochu projít a hlavně začala očekávaná „DRAKIÁDA“ in Schnee (ve sněhu) !!! Kupodivu nám draci opravdu vzlétnout nechtěli, jen někteří vyvolení svůj stroj dostali aspoň trochu do vzduchu. Sníh a bezvětří nás převálcovalo, JENŽE NÁM TO NEVADÍ !!!  Po drakiádě jsme se rozdělili - větší holky šly vařit a ostatní se šli ještě projít okolo přehrady.
    K jídlu byla „Paela“  (promiňte, ale nevím jak se to píše), čímž jsme úspěšně ukončili španělský výlet. Copak asi bude příště..???

Všem posílá Roman Buriánek

22.11.2005