Dne 24.10. se konal další výletek s dětmi,

tentokrát jsme zavítali do skautského střediska v Lanškrouně. První poněkud kuriózní událostí této cesty byl pozdní příjezd do České Třebové, čímž nám započalo téměř hodinové čekaní na lokálku do Lanškrouna.


Po počátečním shonu a únavě z cesty se děti rozmístily a každý si připravil místo na spaní. Bavili jsme se po svém, páč bylo docela pozdě a čekalo se na papů (a papů zase čekalo na umytí dost dost zašpiněné kuchyně...). Potom jsme se umyli,vyčistil bobří tesáky i zoubky a šli spořádaně spinkat.
Ráno, když jsme se všichni vzbudili, posnídali a vydali jsme se na první výletek.
Měli jsme za cíl velké skupenství rybníků - Dlouhý rybník, Olšový rybník, Pšeničkův rybník a Edvardův rybník. Po jejich shlédnutí  jakož i očuchání zdejší fauny a flory jsme si venku ještě zahráli hry na postřeh a rychlost a následovala cesta zpět na náš útulný baráček. Netrpělivě jsme čekali na večeři a mezitím hráli pinec, karty ale i hry všech se všemi jako „koště, na ovoce, rčení" atd...a pomalu nám končil první den výletku.
V neděli po snídani se všichni dozvěděli, že se jede do České Třebové do bazénu, nadšení bylo veliké - opravdu jsme se tam těšili! No - dostatečně jsme se všichni vyřádili, až pomalu přicházel čas opustit toto supr místečko (Bobři jsou ve vodě totiž doma !!). Navštívily se i nějaké ty obchůdky a jelo se zpátky… Později se rozehrál turnaj v ping-pongu, který se rozdělil na kluky a dívky.
Předposlední den nás čekalo putování a návštěva Rudoltic. Nejdříve jsme vyšlápli malinkatý kopeček na Zámecký vrch a dali přestávečku. Narazili jsme totiž na přírodní prolejzačku je ze dřeva – hustý ! Pak jsme si  prohlídli nevelké Rudoltice a šlo se zpět. Cestou se sbíraly listy pro další využití na domě – náš výlet byl totiž za mamuty a dělali jsme na velký papír ve dvou družstvech mamuta z listí a vyráběli i další nádhernosti z přírodních věcí. Taky se hrály hry jako „škatulata hejbejte se, cukrkáva, atomy" a další a další... Po večeři zase hry, ale pomalu přicházel noční čas. Takže -  zachumlat se do spacáčku a spinkat…
A bylo tu úterý.Tento den se zasvětil jen hrám, dost dlouho jen vevnitř, protože nebylo nijak pěkně, říjen nám neukázal moc pěknou tvář, ale dokázali jsme si to i tak užít. Prostě jsme si celý den jenom hráli, fakt !!
Ve středu 29.10. přišel den uklízení našeho domečku, sbalení věcí a příprava na cestu zpět.Výletek se vydařil a všichni jsme si ho myslím dostatečně užili – velcí i malí i Malý :-).
Čau, váš Fanda.

14.11.2008