Ahoj kamarádi,

Od konce tábora utekl už nějaký ten pátek a my se konečně vydali na vícedenní výletek.
Ve čtvrtek ráno, obtěžkáni batohy a draky, jsme se sešli s Verčou a Janou na Hlavním nádraží, odkud nám jel vlak do Čáslavi.

Na přestupu v  Čáslavi jsme se rozhodli, že nebudeme jezdit jen vlakem a tak jsme do našeho cíle - Ronova nad Doubravou- nakonec dojeli autobusem a  zbytek cesty v Ronově doťapkali pěšky.
Náš dočasný domov, útulná skautská základna, sestával z malé kuchyňky, kde se celý výlet vařila jídla světové úrovně a samozřejmě hned vedle naše noclehárna s hromadou postelí a matrací...
V den našeho příjezdu sice odpoledne vítr trošičku zafoukal, jen tak, aby se neřeklo, ale od té doby stávkoval, takže jsme nakonec naše nedočkavé draky pouštěli jen chviličku a to jsme byli ještě pěkně uběhaní!
Večer přijelo Bobří auto s Jirkou, Fandou a Dančou a my byli konečně v plném počtu a připraveni si náš podzimní výlet náležitě užít!
V pátek jsme se podzimní krajinou  hýřící barevným listím (ale opět bez větru ;) ) vydali do Žleb, kde jsme přes zámeckou zahradu došli k nádhernému zámku a protože Bobři jsou zvídavá zvířátka, nemohli jsme si prohlídku nechat ujít!! A dobře jsme udělali, nejenže jsme si prohlédli zámek ale dokonce jsme viděli i nafalšovaný šermířský  souboj!
V sobotu jsme zůstali na skautské základně, ale rozhodně jsme se nenudili: dnes se totiž zamykala řeka Doubrava. 
Přijela spousta vodáků a svým rituálem nám připravila úžasné divadlo. Nejdříve po procítěném proslovu proběhl křest nováčků a poté se všichni vydali na řeku, kterou symbolicky a zároveň doslovně zamknuli velikým klíčem a vyrazili na poslední letošní plavbu se svými různobarevnými loděmi, rafty a hbitými kajaky (které, věřte nebo ne, jezdí i po schodech!).
Také nás čekala podzimní soutěžka, kdy jsme z listí, které jsme si nasbírali na páteční vycházce, vyráběli nápadité koláže, za které jsme pak byli všichni odměněni - jupíí!!!
A než jsme se nadáli, byla tu neděle a my museli začít balit, zabalit spacáky, vytřít blátěné ťápoty, posbírat kukuřici (která se „záhadně“ objevovala naprosto všude) a připravit se na odjezd zpátky domů. Sice jsme si pouštění draků neužili, tak jak jsme doufali, ale viděli jsme podzimní les, hráli hry, dokonce ani nepršelo a my mohli odjet domů s pocitem, že za pár týdnů nás čeká další Bobří výletek !!!! 
Snad si to všichni účastníci užili a nelitují, že s námi vyrazili ;-)
Těšíme se Vás všechny příště! 
Ahoj ahoj ahoj!!!

13.11.2011