Expedice OHŘE + BEROUNKA 2003

 

Cílem letošní výpravy mělo být pokoření divokých vod Ohře...Bouřlivý veletok se však díky nezvykle pěknému počasí změnil v poměrně nevelikou říčku, proto jsme se rozhodli absolvovat navíc i Berounku. Jako obvykle jsme zvládli vše v pohodě a tak račte shlédnout několik zajímavostí o které se s Vámi chceme podělit.

 

 

Letošní expedice se opět zúčastnili i úplní nováčci. Zpočátku měli s řízením lodě drobné problémy, avšak teoreticky byli výborně zabezpečeni zkušenou Olinkou.

 

Image

 

 

Lukášek Horů přemýšlí (alespoň se tak zdá), zda bude umývat i další lodě. Z jeho výrazu i postoje je patrné, že se v zásadě těší ...

 

 

 

 

Image

 

 

 

 

Klasika, ke které není ani třeba nic dodávat...

Jirka bravurně projíždí (ostatně jako vždy) náročnou peřej, Lukáš si konečně dopřává jízdu jako vodák a ne jako vyplachovač lodí.

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

Nerozlučná dvojice - Petr Hong a Pavel Obrovský. Když se měly promíchavat posádky, chlapci téměř plakali a bylo je těžko od sebe odtrhnout.

 

Image

 

 

 

 

Stateční vodáci učinili několik pokusů o zápis do Guinnessovy knihy rokordů - výsledky nebyly zcela přesděčivé.
Jakub Pavlík, sázka: 40 banánů do 1h 30min

 

 

 

 

Image

 

Martin "Vosák" Špůr, sázka: 2 melouny do 1h 30 min

 

Image

 

 

Lukáš Hora, sázka: 5 polárkových dortů do 1h

 

 

Image

 

Uhodni, kdo byl nejčastěji ve vodě, pokusil se položit pilíře mostu a nejvíce chrápal !

 

 

Image

 

 

David stejně jako my ostatní odjíždí domů ...

Příští rok AHOJ
EXPEDICE OTAVA 2004 !!!

Image

Olí jako pečlivá hospodyňka nesnesla nepořádek a konečně někdo vnesl řád do chaosu na lodi i mimo ni. Např. zde na Hubertusu čistí kompletně loď, pomáhá jí šťastný Lukáš ...

Image

Překvapením i pro samotný Hubertus bylo ztroskotání i tak zkušené posádky, jakou byl David brtník (Urzus) a Martin Špůr (Vosák).

Snad jen technická závada, snad malá nepozornost - jinak jsme to desítkám přihlížejících fanoušků (opět mimo obraz) ani nedokázali vysvětlit..

Jenže se to opakovalo ještě 3x a navíc i v následujích dnech... 

Image

 

Tady jsme skoro všichni, foto je však věnováno hlavně lodi zcela vpravo, kterou nám někdo ukradl během noci v Lokti na Ohři a našli jsme ji díky dobr /ým lidem asi 2 km od kempu. Zažili jsme to poprvé a nic moc pocit...

 

Image

Další dost dobrá dvojka - David brtník a Jakub Pavlík. Kamarádský, téměř otcovský přístup Davídka k začínajícímu vodákovi Kubíčkovi se projevil naplno při jízdě peřejemi a pak i při loučení, kdy měli oba pláč téměř na krajíčku. David má nového kamaráda ...

Image

 

 

 

Zoufalý výsledek 16 banánů

 

 

 

 

 

Image

Výsledek - pouze 1 8Kg meloun, avšak 5 velmi rychlých (nutno dodat odborně zvládnutých) průjmů


Image

 

 

Výsledek - pouho pouhý 1 snědený

 

 

Image

Nyní již zkušení vodáci v závěru expedice. Počasí vyšlo jako vždy, loď se našla, pár lidí si zkusilo jet poprvé vodu, takže výsledek v pohodě.

 

Image