Vodácká bobří expedice 2008

Tak mám za sebou svou první vodu a musím říct, že  to byla jedna z velmi povedených Bobřích akcí.
Jako každý rok, tak i tento rok nás čekala další super BOBŘÍ akce – VODÁÁÁÁÁ hurááááá!!

Ve čtvrtek naše početná výprava dorazila do kempu Majdalena, aby hned druhý den ráno vyplula na Lužnici. Nováčci (mezi nimi i já) neunikli tradičnímu křtu – pomazání hořčicí a marmeládou, pádlem po zadnici a hop do vody. Když byla tahle ceremonie za námi, konečně jsme mohli vyrazit na řeku. Kormidla se chopili zkušení vodáci a pod vedením statečného admirála Jiřího jsme zdolávali nejednu nástrahu, kterou nám řeka přichystala. Po dlouhé cestě na nás v kempu už  čekaly postavené stany a taky něco teplého do žaludku. Večer jsme šli někam posedět, probrat důležité věci a tak, znáte to…  V jedné vesnici (Hamr – tuším) jsme dokonce potkali místního Krakonoše :-) – fakt !! A nejen jeho, ale i další zajímavé lidi („To jste vodáci ??").

Další dny jsme postupně sjížděli peřejky, zajímavé jezíky a také jsme přepádlovali i nějaký ten ,,volej" . V neděli jsme ujeli jen 9 km, protože tento kousek Lužnice se nám zdál být pomalý a my jsme chtěli úsek, který bude živější – no, vodáci jako my přece nebudou jezdit po rybnících, že jo…Vlakem jsme tedy přejeli do Tábora, kde měla být Lužnice malinko živější a tím pádem pro nás jako dělaná, jo !!

V pondělí jsme ukončili naše putování po Lužnici a přesunuli jsme se na Berounku. Řeknu vám, voda v Berounce byla o hodně čistší než ta v Lužnici. I když je pod vámi metr vody, stále dohlédnete na dno, prostě nádhera :-) Voda jakžtakž tekla a kilometry cesty rychle utíkaly.

Tato řeka umožnila vyzkoušet si  místo kormidelnické i pro háčky !! Zkoušela jsem to já, Michal, Petr a prý i Dominik – toho jsme bohužel neviděli:o) Být kormidelníkem je úžasná věc ! Kormidelnické místečko na lodi já osobně všem kormidelníkům závidím. Hrozně mě to bavilo, tedy pokud jsem zrovna nedělala „sexykolečka" – speciální bobří výraz pro nesmyslné točeníse na řece…:o)


Ve středu jsme měli úplně první úraz. David si rozsekl ruku a Lukáš s ním musel jet i do nemocnice, aby mu to ošetřili. David přijel s ošetřenou rukou a měl vyšité krásné tři stehy:o)

Naší plavbu jsme ukončili v kempu Skryje. Když přišla sobota, tak tomu nikdo nechtěl věřit. Letošní voda strašně rychle utekla:o( Všichni jsem se rozloučili, utřeli slzičky… Zamávali řece, rozloučili se a slíbili si, že se za rok se zase na nějakou tu vodu vydáme ! :-) 
Tak brzy na další Bobří akci AHOJ !! Haňula
Letošní voda byla MEGAHAFECMOC nejvíc SUPRÁÁÁCKÁ!!
Za rok pápápá
Vaše stále vysmátá Andrea

09.10.2008