Bobří VLTAVA 2009

Posledních 10 dní letních prázdnin opět náleželo Bobří vodě. Tentokrát tahle malá vodní zviřátka s plochým ocasem řádila na Vltavě. Naše vodácká expedice se sešla navečer ve Vyšším Brodě, odkud jsme druhý den ráno za slunečného počasí vypluli na řeku (samozřejmě nováčky – Adélu a Honzu – neminul tradiční křest, pomazání vším co je zrovna po ruce, od hořčice po marmeládu, pak pádlem přes zadnici a žbluňk do vody).

    Ač jsem na vodě druhý rok, tak ostatní usoudili, že by nebylo uplně rozumné svěřit mi kormidlo, a tak jsem zůstala háčkem. To je ten, co sedí vepředu a dostane pádlem do žeber, když přehlídne kámen, který stejně vidět nemohl !
    Protože jsme zdatní vodáci, tak se nám podařilo ten nejhezčí přístupný úsek Vltavy – z Vyššího Brodu do Boršova – sjet dokonce dvakrát !! Nejvíc jsme si asi užili dny, kdy jsme projížděli skrz Český Krumlov. Spousta jezíků a především pověstná Jelení lávka !! Naštěstí jsem do lodi nasedla společně se zkušeným admirálem Jiřím, takže jsem  se nemusela strachovat, že bychom se mohli dostat do nějaké kolize a už vůbec ne, že bychom se mohli jak se říká po vodácku „udělat". Statečně jsme zdolávali jeden jez za druhým. David s Honzou se po druhém vyprání lodi rozhodli jezy raději přenášet (to jsou ale zbabělcí, co?).
    Ale vás určitě zajímá, jak to dopadlo na Jelení lávce. Samozřejmě,  že jen nejzdatnější posádka (tedy já a Admirál) jsme jez zdárně překonali a nad řekou vyhráli !! To se prostě musí umět. Nečekané přetočení lodi o 30 m dál už nemá s jezem nic společného ! Důležité je, že jsme to sjeli a to nám nikdo nepopřel !!
    Opravdu jsme si to užili a  teď mi je líto, že už je povšem a zase nám začíná ten kolotoč školních povinností. Ale nebojte bobří kamarádi !! Už v říjnu nás čeká první výletek !!!

            Vaše Haňulinda 

08.12.2009