Tak po krátké pauze zase něco píšu

a to o další z těch mnoha skvělých akcích s Bobři a to je VODA….. Vyrazili jsme ve středu brzo ráno a nabrali směr Slovensko, kde jsme začínali splavovat legendární řeku Hron. Jak jsme dorazili do Nové Baně, tak jsme se ubytovali a čekali na příjezd lodí, poněvadž tenhle rok jsme si lodě půjčili z půjčovny….;)

Ráno ti noví - což byly Lenka a Andrea, byly pokřtěny správně povodácku a to pomazány hořčicí, plácnuty pádlem přes zadnice a hozeny do řeky… trochu drsný způsob, ale prošel si tím každý..☺ A po pokřtění už jsme mohli vyrazit na lodě, počasí přálo, bylo fakt VEDRO…☺!! Další den  nás čekalo ale převeliké břímě a to přepádlovat přehradu, která měla celých 6 km prostě děs, ale zvládli jsme to…. Pod hrází už řekla zase tekla a sem tam byli nějaké zajímavější pasáže jako např. přírodní jez, peřejka atd.… A tento den jsme taky bydleli na ranči, bylo to tam super… Bydleli tam nebo spíše vlastnili to dva slovenští chlapi, kteří byli opravdu skvělí a tady jsem poznal, že Slováci jsou fakt super národ…. Škoda že nežijeme v jedné republice, ale to jsem tahat nebudu…

Další den jsme se vydali zase o kousek dál a hned jak ráno jsme vstali, tak jsme zjistili, že bude zase pařák, prostě na Slovensku vládly třicítky, všichni byli buď hodně opálení nebo spálení, ale nikomu to nevadilo. Na večer jsme zakotvili v loděnici, kde jsme se vysprchovali a udělali táborák, prostě výbornej večer….. A další den opět - tentokrát na poslední plavbu po Hronu, neboť jsme se měli přesouvat…. Poslední den na Hronu byl dost zajímavý, jelikož jsme na vodě zahájili válku… no teda spíš já s Lukášem jsme jí vyprovokovali a tak jsme byli jediní dva ve vodě, protože ostatní jsou asi z cukru čičo nebo já nevím a nebo to bylo tím, že prostě bylo vedro a my jsme se nechali přemoct, protože jsme se chtěli zchladit…….;)  Ale zajímavé je to, že Admirálů Jirka nebyl ani jednou ve vodě - nevíte proč ?? Já jo - on se bojí žraloků a piraní, ale musím říct, že na Hronu jsou jen mírumilovní žraloci a piraně, viď Jirko…☺ A na oslavu, že Hron dopadl úspěšně, jsme se sebrali a odešli do místní restaurace na točenou a cestou tam i zpět jsme se zastavili na místní atrakci (teda aspoň pro nás) - na tanku, kde se nejvíc Renata vyblbla a myslím, že fotka mluví za vše….. Další den ráno jsme se sbalili a přesunuli na Moravu, abychom pokořili i další řeku a to řeku Moravu, bohužel však ale řeka měla 20 cm podstav, takže jsme někde museli přenášet lodě, dokonce přelézat stromy ve vodě – ale i tak prostě super zážitek. Ale paradox je to, že na Slovensku vládly třicítky a jak jsme dojeli do Čech (domů) tak maximální teplota někde na bodu mrazu, aspoň nám to tak připadalo….

 Ale stejně to bylo super….. Všichni odjížděli domů spokojeni a natěšení na další rok VODY…☺☺☺

Váš diskoposlouchající a vždy v dobré náladě a s úsměvem na tváři

Roman

P.S. Další fotky – viz další dopísek a sekce „Vodácké expedice“

13.09.2007