Expedice Otava + Vltava 2004

Konečně na Otavě… !! Již 3 roky touží admirál Jiří ponořit zkušené pádlo do jejích vod a konečně to letos vyšlo ! V polovině týdne jsme však realizovali i něco drsnějšího a přesunuli jsme se na Vltavu… Stejně jsme se potřebovali opláchnout…

 

Mohutná expedice je připravena. Zmatené a vyděšené obličeje háčků jsou vyvažovány zkušenými úsměvy otrlých kormidelníků…

 

 

Image

 

Image

 

Na lodě je naloženo sušené hovězí, léky a do podpalubí se chystají některé ustrašené ženy…chybí jen přítulní psíci, kteří se na naši výpravu nalepili prakticky v každém přístavu (Bobři mají přátele všude…)

 

Tady nejsou úsměvy, ale křeč v tvářích před Jelenní lávkou v Č. Krumlově.Zcela mimo záběr je admirál Jiří, který nafukuje záchranná kola a stlouká rakve…co kdyby….

Image​​

 

Image

 

Abychom byli spravedliví !!! Neznámý „vtipálek“ se převlékl za Jiřího a ve snaze zesměšnit jej schválně překlopil loď. Zcela suchý Jiří se rozčiluje mimo záběr.

 

Jirka skočil z břehu a pomáhá nezkušeným vodákům vést a zachránit loď ( srovnej čtenáři s jeho aktivitou v r. 2001 – viz sekce „Voda 2002“)

Image

Image

 

 

Jakub, Terezka Chadimová a Jelení lávka….

 

Samozřejmě !!! Když už – tak s bravurou !!! Oli předvádí taneční kreace ve stylu „Loď se potápí ale hudba hraje dál…“ !!

Image​​

 

Image

 

Šťastní vodáci – Olí, Martin, Roman a Terezka P. Není jen jasné, proč se Roman tak úplně nebaví – vždyť tu nohu zpod lodi nakonec dostal….

 

 

Ne, ne, ne ….Opravdu jsme vodu nejeli v ponorkách… !!

Image​​

 

ImageJak se stalo tradicí, i letos byl učiněn pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Jakub Pavlík, sázka: 4 pytlíky rýže (uvařené !) do 60 minut..

 

 

Výraz hovoří za vše – asi po 20 minutách zoufalého souboje se studenou lepkavou hmotou vzdává s výsledkem 1 pytlík a asi 20 zrnek navíc… Další osud zoufalce již není zdokumentován…

Image​​

 

Image

 

Opory letošní expedice – admirál se svými kormidelníky (povýšeni do II. třídy !) V popředí vlevo dole část ulovené velryby.

A tady jsou všichni účastníci letošní expedice. Jediný – jako ostatně vždy – „neudělavší se“ admirál Jiří (stojící druhý Zprava), ostatní vymáchaní ale šťastní a v pohodě… Bylo dobře !! Příští rok A H O J na Expedici Lužnice – Vltava 2005 !!!

Image